TİP Mersin’de milletvekili adaylarını tanıttı

TİP Mersin’de milletvekili adaylarını tanıttı haberivme.com

TİP Mersin İl Örgütü, milletvekili adaylarını tanıttı.

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Mersin İl Örgütü, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesi adaylarını tanıttı.

Yenişehir'deki il binası önünde yapılan Milletvekili Aday Tanıtımı’na çok sayıda Mersinli katıldı. TİP Mersin’den aday olan; Hakan Güneş, Ebru Çerçi, Bülent Ufuk Ateş, Gencer Baykul, Şilan Ekinci, Uğurcan Esiroğlu, Ayşe Sibel Levent, Ali Hakan Çetin, Tenzile Yadigar Ak, Oğuz Özcanlı, Olcay Yılmaz Uluğ, Kamuran Günay, Deniz Arslan yurttaşlarla bir araya geldi.

Tanıtımda konuşma yapan TİP Mersin 1. Sıra Adayı Hakan Güneş, “Adaylarımızın ortak bir özelliği var, patronlar dünyasından değil, rantiye dünyasından değil, Tayyip’in kol kanat gerdiklerinin dünyasından değil, sadece emeğiyle, alın teriyle çalışan, kadın erkek, genç yaşlı her kesimden insan var” sözlerine yer verdi.

‘BU DAHA BAŞLANGIÇ’

Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Son günlerde bir TİP rüzgarından bahsediliyor. Biraz istisnai bir şekilde sanki bir rüzgar gelip geçecek gibi ama bu daha başlangıç. Bunun ne kadar gerçek olduğunu deprem döneminde Türkiye gördü. Türkiye İşçi Partisi’yle aynı görüşe sahip olmayan insanlar bile ‘Eğer canımızı emanet edeceğimiz insanlar varsa bunlar Türkiye İşçi Partili insanlardır’ dedi. Binlerce insan hayat kurtarmak için bizlerle birlikte çalıştılar.

Bütün bu haller içerisinde 2 önemli konuya odaklandık. Nefesimizi tuttuk, büyük bir heyecanla bekliyoruz. '14 Mayıs akşamı 21 yıllık AKP-MHP karanlığı bitecek mi yoksa devam mı edecek?’ sorusuna yanıt arıyoruz. Bunu bitirmek için elimizde çok güçlü bir silah var: Oyumuz. Oyumuzu nereye kullanacağımızı çok iyi biliyoruz.

‘ESKİ AKP’LİLER MUHALEFET SAFLARINDA YENİ MAKYAJLARIYLA KARŞIMIZA ÇIKIYORLAR’

İkinci yapmaya çalışacağımız iş ise Türkiye’nin ikinci yüzyılında bu kez eski AKP’lilerin gidip muhalefet saflarından girmesiyle yeni AKP’lilerle yaşayıp yaşamayacağımıza karar vereceğiz. Bir yandan AKP saflarından parlamentoya ilerleyen tarikatçılar, kadın katilleri, cihatçılar, Hizbullahçılar var karşımızda. Bir yandan da iktidar nimetlerinden uzaklaştırılmış eski AKP’liler muhalefet saflarında yeni makyajlarıyla karşımıza çıkıyorlar. Şimdi bunu durdurabilecek kim var sizce? Türkiye İşçi Partisi’ne yönelik bu ilgi bu rüzgar tam da bununla ilgili, başka hiçbir şeyle ilgili değil.

Türkiye’nin en büyük problemi olan Tayyip Erdoğan’ı gönderdikten sonra emeklilerin hali, eğitimde geldiğimiz nokta, Türkiye’de hiçbir gencin ülkesinde yaşamak istememesi sorunlarımız var. Bunu durdurabilecek güç nerede? Bu sadece parti programı değil, iyi insan olmakla, iyilik ve kötülük arasındaki mücadele. Geldiğimiz yerde insanlar politik anlamada sözünün eri, özü ve sözü bir insanlar görmeye başladılar ve bu boşluk Türkiye İşçi Partisi’nde karşılık bulmaya başladı. Dolayısıyla Erdoğan’ı göndermek için bir seçeneğiniz var!”