AKP’Lİ BELEDİYEDEN ESKİ İBDA-C’LİYE DEV İHALE

AKP’Lİ BELEDİYEDEN ESKİ İBDA-C’LİYE DEV İHALE haberivme.com

AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’nin Semt Konağı yapımı için düzenlediği ihaleyi, eski İBDA-C’li Taktak’ın şirketi kazandı.

İleri Haber’den Ersan Kınık’ın özel haberine göre; AKP’li Zeytinburnu Belediyesi’nin Telsiz Mahallesi’ne yapmak üzere düzenlediği Semt Konağı ihalesini, eski İBDA-C’li Mehmet Sedat Taktak’ın şirketi kazandı. Belediye ile şirket arasında tam 29 milyon TL’lik sözleşme imzalandı.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre İstanbul’da Zeytinburnu Belediyesi, 3 Mart’ta “Telsiz Mahallesi Semt Konağı Yapılması” başlığıyla bir ihale düzenledi. Açık usulle düzenlenen ihalede idare tarafından belirlenen yaklaşık limit 29 milyon 117 bin 272 TL olarak belirlendi.

İhaleye katılan tek firma olan Çevre Mühendislik İnşaat Sanayi isimli şirket tarafından, işin yapımı için 29 milyon TL’lik teklif verildi. Belediye ile Çevre Mühendislik, 28 Mart günü el sıkıştı.

Ayrıca AKP’li Esenler Belediyesi’nin 26 Temmuz 2022 tarihinde düzenlediği ve sonuç ilanını tam 7,5 ay sonra açıkladığı “Esenler Amatör Spor Kulüpleri Tesisi Yapılması” ihalesini de kazanan şirket, bu ihale kapsamında belediye ile 91 milyon 600 bin TL’lik sözleşme imzaladı.

MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİ RAPORUNA İBDA-C’Lİ OLARAK GİRMİŞTİ

Ticaret Sicil Gazetesi’nde yer alan bilgilere göre, Çevre Mühendislik’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Mehmet Sedat Taktak, kamuoyunda gündeme gelmiş bir isim. Taktak ismi, mülkiye müfettişleri tarafından 2002 yılında hazırlanan raporda İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) üyesi olarak geçiyor.

İBB iştiraki BİMTAŞ’ın 2002 yılı yönetim kurulu kararına göre 10 Aralık 2001 tarihinde şirkette genel müdür yardımcısı olan Taktak, BİMTAŞ’ın 2002 yılı ağustos ayı yönetim kurulu kararıyla görevden alındı.